Valodu māja

Valodu mājaPar mums▸ Mūsu projekti

Mūsu projekti

Valodu māja piesaista gan valsts, gan starptautisku finansējumu projektu īstenošanai. Katrs mūsu projekts ir mazs solītis, lai īstenotu ambiciozus mērķus!

Līdz šim ir īstenoti seši projekti, un pašlaik mēs īstenojam nākamos septiņus projektus:

Raiena Dzelzkalna dzejoļu krājuma “Iedomu ģeogrāfijas” izdošana

Projektu līdzfinansē VKKF

Mēs vēlamies caur valodu vai ar valodas palīdzību pievērst sabiedrības uzmanību sociāli un politiski aktuālām tēmām un jautājumiem. Dzeja ir “maigākais ierocis”, ar ko šo mērķi īstenot, jo tā uzrunā cilvēkus personiskāk, tiešāk, dziļāk, izgaismojot viņu trauslumu un ievainojamību, ar ko gandrīz ikviens var identificēties. Amerikāņu-latviešu dzejnieka Raiena Dzelzkalna (Ryan Dzelzkalns) dzejoļu krājums būs pirmais plānotajā mūsdienu pasaules dzejas mazgrāmatu sērijā.

Ziņa par grāmatas izdošanu.

Projekts tiks īstenots līdz 2022. gada 31. oktobrim.

Mācību grāmata ”Latgalīšu volūda suociejim”

Līdzfinansē VKKF, a/s “Latvijas valsts meži” un Latgales reģiona attīstības aģentūra Latgales kultūras programmas 2020 ietvaros.

Mūsdienīgas komunikatīvi orientētas mācību grāmatas izdošana. Šī grāmata palīdzēs apgūt latgaliešu valodu iesācēja līmenī kā latviešu, tā krievu un angļu valodas zinātājiem.

Projekts tiks īstenots līdz 2022. gada 15. decembrim.

Olli Jalonena grāmatas “Debesu lode” izdošana

Projektu līdzfinansē VKKF

Projekta ietvaros tiks latviešu valodā izdots godalgotā un populārā somu rakstnieka Olli Jalonena (Olli Jalonen) romāns “Debesu lode” (Taivaanpallo, 2018) Maimas Grīnberga tulkojumā. Par spīti tam, ka romāna darbība norisinās 17. gadsimtā, tajā paustais cieši saistās ar mūsdienu pasaules aktualitātēm, un lasītājiem, kuri iepazīsies ar šo romānu, būs iespējams veidot aktuālas asociāciju un secinājumu ķēdes.

Projekts tiks īstenots līdz 2023. gada 28. februārim.

Olli Jalonen
Ilustrācija: Inga Meldere

Tiešsaistes platforma pasniedzējiem norvēģu valodas gramatikas pasniegšanai

Līdzfinansē Nordplus Nordic Languages 2021.

Projekta ietvaros tiks izveidota tiešsaistes platforma pasniedzējiem, kuri māca norvēģu valodu kā svešvalodu.

Tiešsaistes platforma tiks izvietota mūsu tiešsaistes mācību materiālu krātuvē Oratastic.

Projekts tiks īstenots 2023. gada septembrī.

Federiko Falopa “#NAIDS. Kā pretoties vārdu vardarbībai”

Projektu līdzfinansē VKKF

Itāliešu valodnieka Federiko Falopas (Federico Faloppa) grāmata “#Naids. Kā pretoties vārdu vardarbībai” (#ODIO. Manuale di resistenza alla violenza delle parole) ir izcils un daudzpusīgs pētījums par naida runu Eiropā.

Grāmatu no itāliešu valodas tulko Aivars Vaivods.

Projekts tiks īstenots 2023. gadā.

Fernandu Pesoa “Nemiera grāmata”

Projektu līdzfinansē Direção-Geral do Livro, dos Arquivos e das Bibliotecas un Camões Instituto da Cooperação e da Língua

Runā, ka 20. gadsimta pirmās puses portugāļu autora Fernandu Pesoas (Fernando Pessoa) “Nemiera grāmata” (Livro do Desassossego) esot vislabākā grāmata pasaulē.

Grāmatu no portugāļu valodas tulko Dens Dimiņš (par pamatu izmantojot portugāļu izdevumu Livro do Desassossego: edição, prefácio e organização de Richard Zenith. 11.ª edição, 2014. Ar izdevniecības Assírio & Alvim atļauju).

Projekts tiks īstenots līdz 2023. gada 31. decembrim.

Latgaliešu un jaunnorvēģu valodas izstāde: sadarbība un pieredze mūsdienīgu digitālu risinājumu izstrādē

Projektu finansē Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.–2021. gada perioda Divpusējās sadarbības fonds

Iniciatīvas ietvaros tiks veikts salīdzinošs pētījums gan par latgaliešu, gan jaunnorvēģu valodas sociolingvistisko situāciju. Tad, par pamatu izmantojot veikto pētījumu, tiks izveidota digitāla izstāde, kuras mērķis, izprotot to, kā pilsoniskā aktivitāte kalpo par dzinuli valodas politikas attīstības iesaistē, ir veicināt sabiedrības dalību demokrātiskos procesos.

Projekts tiks īstenots līdz 2023. gada 31. decembrim.