Valodu māja

Valodu mājaMācāmValodu apmācības▸ Zviedru valoda

Zviedru valoda

Ne visi zina, ka zviedru valoda ir valsts valoda divās valstīs – ne tikai Zviedrijā, bet arī Somijā, kur 5 % somu tā ir dzimtā. Arī autonomais Olandes salu apgabals ir zviedrvalodīgs. Tā ir viena no valodām, kurā tradicionāli runāja Baltijas valstīs: no viduslaikiem līdz pat 2. pasaules karam Igaunijā bija zviedrvalodīga minoritāte.

Apgūstot zviedru valodu, tev nebūs grūti saprast norvēģu valodu un, mazliet piepūloties, – arī dāņu valodu. Viens no jaukākajiem zviedru vārdiem ir lagom, kas nozīmē ‘ne par daudz, ne par maz’.

  • Dzimtās valodas runātāji: 10 miljoni.
  • Runātāji, kam zviedru valoda ir otrā valoda: 3,2 miljoni.
Zviedru valoda

Pasniedzēji

Iveta Zosēna

Iveta Zosēna​

Mācāmā valoda:
SE

zviedru valoda (A1–B2)

Palīgvalodas:

angļu, latviešu, krievu

Pieredze:

Zviedru valodas studijas Zviedrijā, lietišķās zviedru valodas pasniedzēja Valodu mājā.

Pakalpojuma veidi:

klātienē: Rīga, Valodu māja

tiešsaistē (Skype, Zoom u. c. programmas)

Par Ivetu:

Ivetu var sastapt mežā, sportiski rikšojot kopā ar suni. Vēl viņai ļoti patīk literatūra, un viņa ir aktīva un pastāvīga Valodu mājas skandināvu...

…grāmatu kluba dalībniece.

Saikne ar Zviedriju un zviedru valodu sākās jau sen, kad tika iegūts maģistra grāds biznesa vadībā Stokholmas Universitātē. Kādu laiku Iveta strādāja par latviešu-zviedru valodas tulkotāju, pēc tam ieņēma vadošu amatu lielos uzņēmumos Zviedrijā, Somijā un Latvijā, kur strādāja par auditori un nodarbojās ar finanšu jautājumiem.

Tu varbūt teiksi: tas nav tipisks valodu pasniedzējs. Kāpēc, strādājot šādu darbu, viņa māca valodu?

Ivetu neinteresē tikai finanšu rezultāti, bet arī cilvēki. Tā ir lielākā motivācija viņai kā pasniedzējai – sniegt mācēnam rīkus attīstīties personīgi un profesionāli. Skolotājas darbā palīdz ilggadējā vadītājas pieredze, kas devusi atziņu, ka lieliskus rezultātus sasniedzam tad, kad iesaistītie zina, ko un kā darīt. Ivetai nav svarīgs tikai nodarbībās notiekošais, bet viņa vēlas arī palīdzēt mācēnam panākt patstāvību valodas apguves procesā.

Viena nodarbība ilgst 45 minūtes, taču varam vienoties arī par citu laikaposmu. Palielinoties nodarbību apjomam un ilgumam, palielinās arī atlaides!