Valodu māja

Uzzibsnīsim sarunu festivālā “Lampa”!

Lampa

Ir apstiprināts biedrības “Valodu muzejs” pieteikums dalībai šī gada festivālā “Lampa”. Diskusija “Tu mane cīnej voi nacīnej? Rakstīt latgaliski Latvijā” notiks ar fonda atvērtai sabiedrībai “DOTS” atbalstu uz skatuves “Uzzibsnī” 20. augustā.

Kā informē festivāla organizētāji, šogad festivāla norise nav viegli prognozējama, tāpēc ir ievērojami samazināts pasākumu skaits, lai gan tika saņemts 1,5 reizes vairāk pieteikumu nekā iepriekšējos gados. Biedrība “Valodu muzejs” pateicas par izrādīto interesi un uzticēšanos mūsu izraudzītajam diskusijas tematam.

Diskusijas uzmanības centrā būs latgaliski rakstošo autoru vēlme publicēt darbus Latvijas kultūras presē latgaliski un situācija, kāda rodas, kad mediji atsakās tos publicēt, aizbildinoties ar saprotamības principu vai prasot autoriem pašiem iztulkot savus tekstus latviešu literārajā valodā. Runāsim par to, kas īsti ir tas, ko cienām (“cienīt” – arī ‘ar patiku skatīties, lasīt klausīties’), vai saprotamības princips tiek piesaukts pamatoti un kāpēc latgaliski rakstošie autori pretojas tulkošanai. Tā būs saruna par mūsu pašu iekšējo citādību, cieņu un izpratni par to, par valodas nozīmi un atvērtību tās daudzveidībai.

Diskusija tiek organizēta sadarbībā ar bīdreibu “LgSC”, latgalīšu kulturys ziņu portalu Lakuga.lv un Latvijas Radio Latgales multimediju studijas raidierakstu “Puslopys”.

Pasākuma apraksts un informācija par dalībniekiem.

Informāciju sagatavoja
Elīna Kokareviča,
biedrības “Valodu muzejs” valdes priekšsēdētāja
elina@valodumaja.lv