Valodu māja

Valodu mājaJaunumi▸ “Rēgi” iepriekšpārdošanā

“Rēgi” iepriekšpārdošanā

Augusta pēdējās dienās Valodu māja laidīs klajā Elīnas Kokarevičas stāstu krājumu “Rēgi”, kuru piedāvājam iegādāties, vēl pirms tā nonākšanas grāmatnīcās. Pirmos 30 eksemplārus varēs iegādāties iepriekšpārdošanā par samazinātu cenu – 10,00 EUR. Iespējams saņemt arī autogrāfu

Piesakies savam eksemplāram no 24. līdz 30. augustam, aizpildot šo anketu: https://ieej.lv/FRX2J.

Grāmatu varēsi saņemt pie mums Valodu mājā (Avotu iela 33, Rīga) no 1. līdz 3. septembrim plkst. 12.00–19.00, vai arī nosūtīsim to uz tev vēlamo adresi vai pakomātu.

Deviņu stāstu ciklā lasītājam atklājas fiktīvas vēstītājas no citiem slēptā iekšējā pasaule un piedzīvotais ārpasaulē. Stāsti atspoguļo jūtas un sajūtas, ko sieviete (vai sievietes) pieredz dažādās dzīves situācijās un saskarsmē ar apkārtējiem. Grāmatā sastopamies ar “rēgiem” – dažādiem tipāžiem, varonēm, personām, kas vienlaikus ir un nav sastopami reālajā un literatūras pasaulē. Tikpat labi var teikt, šī sieviete (un sievietes) ir personificētas emocijas vai emocijas ar ķermeni, un nebūs melots, ja tā tiktu definēts cilvēks kā tāds. Bet ko šīs sievietes īsti piedzīvo?

Savijoties maģiskā reālisma iezīmēm ar īsā stāsta formas neizsmeļamību un pat novelei raksturīgiem paņēmieniem, ir tapis oriģināls stāstu krājums, kuru būtu grūti salīdzināt ar kādu citu no latviešu literatūras nesenajā vēsturē publicētajiem.

Tekstus papildina un padziļina Līvas Pakalnes-Fanelli ilustrācijas.

Elīna Kokareviča (1986) uzsākusi gaitas literatūrā, studējot literatūrzinātni Latvijas Universitātē. Nonākusi līdz doktora līmeņa studijām un apzinājusi dzejnieka Jura Kronberga daiļradi, Elīna nolēma pilnveidoties profesionāli, strādājot kā literārā redaktore, vadot kultūras un izdevniecības projektus un nu arī biedrību “Valodu muzejs”. Strādājusi Latvijas Ornitoloģijas biedrībā, ir viena no literatūras portāla Ubisunt.lv idejas autorēm un redaktorēm (2011–2016). Stāstu krājums tapis ilgāku laikposmu – sešus gadus – un ir viņas debija literatūrā.

Līva Pakalne-Fanelli (1982) ir latviešu māksliniece, kura mākslu apguvusi gan izglītības iestādēs, gan pašmācības ceļā – visvairāk Itālijā, kur dzīvo šobrīd. Viņa glezno intuitīvi, un katrs darbs ir galaprodukts tam, ko viņa ir lasījusi, klausījusies, skatījusies, atcerējusies un izjutusi kā spēcīgas emocijas.

“Elīna arī ļoti skaisti runā par nāvi, seksualitāti un robežstāvokļiem. Viegli. Elīnas stāstiem raksturīgs melodiskums un emocionāla inteliģence. Viņa runā par svarīgo citā toņkārtā nekā līdz šim Latvijas literatūrā. Viņa apraksta tādas varones, kādu mums līdz šim nav, apraksta “rēgus” – bet tādējādi viņa sniedz iespēju savām lasītājām un lasītājiem, identificējoties ar Elīnas aprakstītajām varonēm, iznākt no rēgu valstības.”

Inga Gaile, grāmatas redaktore

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Tā iespiesta “Jelgavas tipogrāfijā” uz papīra Munken Lynx Rough 100 g.

Fragments no stāsta “IX. Miglājs II” un intervija ar autori “Latvijas Avīzes” pielikumā “Kultūrzīmes”

(klikšķini bildi, lai palielinātu).