Valodu māja

Valodu mājaPar mumsMūsu izdotās grāmatas▸ Olli Jalonens “Debesu lode”

Olli Jalonens “Debesu lode”

Olli Jalonens, Debesu lode, vāks

Godalgotā somu rakstnieka Olli Jalonena (Olli Jalonen) romāns “Debesu lode” vēsta par mazu zēnu Angu, kurš agrā bērnībā kļūst par astronoma un zinātnieka Edmonda Haleja palīgu, un tas viņam paver ceļu uz zinībām. Taču zēns dzīvo 17. gadsimta nogales Svētās Helēnas salā, kas atrodas tik tālu no visiem lēmumpieņemšanas epicentriem un ir pakļauta savām specifiskām problēmām, ka Angus dzīves ceļš izvēršas līkloču pilns: guvis mācības no Dieva un Bībeles, ierauts politisku izrēķināšanos murskulī, zēns dodas labākas dzīves un taisnības meklējumos.

Šajā gandrīz piedzīvojumu romānā lasītājs sastopas ar priekšstatiem par cilvēka vērtību, zinātni, reliģiju, māņticību – tēmām, kas ir aktuālas arī mūsdienās, saduroties ar viltus ziņām, propagandu un sazvērestības teorijām. Lai sarakstītu šo aizraujošo romānu, autors 30 gadus pētīja Svētās Helēnas salu, kā arī ir meistarīgi strādājis ar valodu, padarot to par netiešu, bet nozīmīgu tēlu romānā.

Tulkotāja: Maima Grīnberga
Ilustrācijas: Inga Meldere
Dizains: Ilze Kalnbērziņa-Prā / “Kolektīvs”
Korektore: Elīna Kokareviča
Projekta vadītāji: Snorre Karkonens-Svensons un Elīna Kokareviča

Olli Jalonens ir ievērojams somu rakstnieks. Romāns “Debesu lode” ir diloģijas pirmā daļa, par ko 2018. gadā autors saņēma Somijas visprestižāko literāro apbalvojumu – Finlandia balvu, kurai kopumā ticis nominēts sešas reizes.

Maima Grīnberga ir iztulkojusi vairāk nekā 80 grāmatas, tajā skaitā arī Olli Jalonena romānu “14 mezgli līdz Griničai” (Mansards, 2015). Saņēmusi daudz vietēja mēroga un starptautiskus apbalvojumus. Tulko no somu un igauņu valodas.

Inga Meldere ir māksliniece un restauratore. Viņas mākslu raksturo uzmanīgs, uz detaļām vērsts darbs ar dažādiem ierosmes avotu materiāliem, prasme vienotā veselumā savīt personīgās pieredzes un kolektīvās atmiņas fragmentus, citātus no mākslas vēstures un no ikdienas aizlienētus tēlus.


Grāmatas tulkošanu atbalstījis Somijas Mākslu veicināšanas centrs Taike. Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda un papīra, iepakojumu un vizuālās komunikācijas un produktu risinājumu izplatītāja “Antalis” atbalstu. Iespiesta tipogrāfijā “ULMA”.

Olli Jalonens

Grāmatas autors Olli Jalonens.

Grāmatu var iegādāties Valodu mājā Avotu ielā 33 (arī mūsu tiešsaistes veikalā), Rīgā, kā arī lielākajās Latvijas grāmatnīcās.

Cena Valodu mājā: 19,00 EUR.