Valodu māja

Valodu mājaJaunumi ▸ “…ja lauva spētu runāt.” Lekcija par Ludvigu Vitgenšteinu

"…ja lauva spētu runāt."
Lekcija par Ludvigu Vitgenšteinu

Dr. Jāņa Taurena lekcija par Ludvigu Vitgenšteinu

2023. gada 29. septembrī plkst. 18.00 Valodu mājā notiks Dr. phil. Jāņa Taurena lekcija par Ludvigu Vitgenšteinu un filmas “Wittgenstein” (rež. Dereks Džārmens, 1993) skate.

Ieeja par ziedojumiem, sākot no 3,00 EUR.

Pirms aptuveni simts gadiem Ludvigs Vitgenšteins savā “Loģiski filozofiskajā traktātā” apgalvoja, ka mūsu valodas robežas ir mūsu pasaules robežas un pasaule ir viss, kas notiek. Traktātā ir vēl daudz citu mūsdienās zināmu (un mazāk zināmu) apgalvojumu, kuri ir likuši pamatus tā saucamajam lingvistiskajam pavērsienam filozofijā.

Dr. phil. Jānis Taurens lekcijā “…ja lauva spētu runāt.” pastāstīs par Ludvigu Vitgenšteinu, 20. gadsimta sākuma Vīni, arhitektūras, mūzikas un filozofijas valodu, kā arī daudz ko citu – izņemot to, par ko jāklusē.

Pēc lekcijas būs iespējams uzdot jautājumus, kā arī noskatīties Dereka Džārmena filmu “Vitgenšteins” (1993).

Pasākums ir daļa no Eiropas Valodu dienas aktivitātēm, kā arī no biedrības “Valodu muzejs” organizētās pasākumu sērijas “Valoda un…”. 2023. gadā sērijas ietvaros Valodu mājā viesojās Inga Gaile, savukārt 2022. gadā – valodniece Aiga Veckalne, itāliešu valodas speciālists Džūlio Lo Bello (Guilio Lo Bello) un kulturologs Deniss Hanovs. Biedrības “Valodu muzejs” mērķis ir rosināt sabiedrības interesi par valodām un to apguvi, ar valodu veicināt pozitīvas pārmaiņas cilvēku dzīvē un sabiedrībā un veicināt Valodu muzeja izveidi. Atbalsti mūs, kļūstot par biedru vai ziedojot.

During Dr. Phil. Jānis Tauren’s lecture on Ludwig Wittgenstein it will be possible to learn about the early 20th century Vienna, the language of architecture, music and philosophy, as well as many other things – except for what should be kept quiet. After the lecture, it will be possible to ask questions, as well as watch Derek Jarman’s movie Wittgenstein (1993). Admission by donation starting at 3 euros.