Valodu māja

Valodu mājaAktuālie valodu kursi▸ Itāliešu valodas degustācija: modes vēsture

Itāliešu valodas degustācija: modes vēsture

No 20. maija

Interesē Itālija un itāliešu kultūra, bet ir bail uzreiz mesties valodas apguvē?
Varbūt tev patīk mācīties valodu un papildus apgūt arī ko jaunu par kultūru un valsti, no kuras valoda nāk? Tad mūsu sagatavotās ievadnodarbības itāliešu valodā un modes vēsturē ir domātas tieši tev!

Nodarbības paredz ieskatu itāliešu modes vēsturē, sākot no renesanses un baroka līdz mūsdienām, īpaši pievēršoties divu modes dizaineru – Džanni Versačes un Džordžo Armāni – daiļradei. Četru nodarbību laikā būs iespējams apgūt pamatfrāzes itāliešu sarunvalodā, tiks sniegts īss ieskats gramatikā un valodas uzbūvē.

Nodarbības vadīs daudzpusīgais pasniedzējs un mākslas vēsturnieks Guntars Gritāns, kurš ne tikai pasniedz mākslas vēsturi, bet arī rīko izstādes un spēlē flautu!

Nodarbību sākums: 20. maijs
Cena
  • Par vienas meistarklases apmeklējumu: 35 EUR.
  • Par četrām nodarbībām: 121,00 EUR.
  • Papildu 5 % atlaide studentiem (ar derīgu studenta apliecību) un biedrības “Valodu muzejs” biedriem;
Mēs piedāvājam:
  • aizraujošus materiālus nodarbību ietvaros.
  • četras nodarbības trīs stundu garumā (ar pauzi) reizi divās nedēļās piektdienu vakaros:

    20. maijs
    3. jūnijs
    17. jūnijs
    8. jūlijs

Programma:

1. Ko īsti nozīmē slavenais itāļu teiciens la dolce vita? Kas ir tās dzīves kvalitātes, lai itālietis varētu izsaukties: “Ma che bello è questo!” 1. lekcijā pievērsīsimies itāliešu valodā bieži lietotām frāzēm, kas raksturo itāļu attieksmi pret dzīvi un skaistumu. Modes vēstures kontekstā: divu galveno mākslas virzienu – renesanses un baroka – apģērba iezīmes.

2. lekcija. Džanni Versače. Baroka (il barocco) krāšņums un Sicīlijas kultūras (la cultura siciliana) klātbūtne un kaislības meistara daiļradē. Ikdienas sarunvalodas un pieklājības frāzes.

3. lekcija. Džordžo Armāni. Elegance un minimālisms. Armāni un kino (cinema), Armāni un māja (casa). Padziļinātāks ieskats sarunvalodā un izteicieni. Galvenie darbības vārdi (avere ed essere).

4. Frāze Made in Italy. Itāļu brendi (marchio italiano). Ko itāļiem nozīme vārds elegance (eleganza), un kurā brīdī pie la dolce vita var pielikt arī frāzi dolce far niente (‘saldi neko nedarīt’)? Itāliešu valoda – žestu valoda.

Lai pieteiktos kursam, raksti kristiana@valodumaja.lv līdz 16. maijam.

Nodarbības notiks Valodu mājā Avotu ielā 33, Rīgā.