Valodu māja

Valodu mājaPar mumsMūsu projekti▸ Īstenotie projekti

Īstenotie projekti

Līdz šim Valodu mājā ir īstenoti seši projekti:

Tiešsaistes platforma pasniedzējiem norvēģu valodas izrunas pasniegšanai

Līdzfinansē Nordplus.

Tiešsaistes platforma mūsu valodu apguves krātuvē Oratastic, kura ar multimaņu apguves metodēm palīdz iemācīties norvēģu valodas izrunu. Šis ir lielisks darbarīks pasniedzējiem, kuri māca norvēģu valodu kā otro valodu vai svešvalodu.

Projekts īstenots 2022. gadā.

Preparing, translating, and creating visual material for the manuscript of American poet Ryan Dzelzkalns’ poetry collection, Imaginary Geographies

Atbalsta ASV vēstniecība Latvijā.

Projekta gaitā tika sagatavots un atdzejots amerikāņu-latviešu dzejnieka Raiena Dzelzkalna (Ryan Dzelzkalns, 1987) dzejoļu krājuma “Iedomu ģeogrāfijas” (Imaginary Geographies) manuskripts. Tam tika sagatavots arī vizuālais materiāls. Papildus notika saruna starp dzejnieku un atdzejotāju, kā arī dzejas lasījumi (festivāla “Dzejas dienas” ietvaros).

Projekts īstenots 2021. gada decembrī.

Marijas Dzeislas dzejoļu krājuma izdošana

Līdzfinansē VKKF.

Marija Dzeisla ir jauns vārds latviešu literatūrā, bet tā ir arī nobriedušas, pašapzinīgas un skaļas balss īpašnieka dzeja. Autors, kurš savu personību vēlas paturēt noslēpumā, dzejoļos koncentrējas uz esamību šeit un tagad, akcentējot to tādu, kāda tā veidojas sasaistē ar vēsturi, dzimtu, vietu cauri laikiem.

Projekts īstenots 2021. gada beigās.

Pirmā Valodu muzeja ekspozīcija: profesionāla pilnveidošana

Atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Projekta “Pirmā Valodu muzeja ekspozīcija: profesionāla pilnveidošana” gaitā, iesaistot profesionāļus, tika pilnveidota pirmā topošā Valodu muzeja ekspozīcija, kas atrodas Rīgā, Avotu ielā 33 – Avotu apkaimes centrālajā daļā. Ekspozīcija bagātina pilsētu ar modernu, intelektuālu kultūrvietu, kas uzmanības centrā izvirza valodas to daudzveidībā.

Projekts īstenots 2021. gada decembrī.

Elīnas Kokarevičas grāmatas “Rēgi” izdošana

Līdzfinansē VKKF.

Literatūrzinātnieces un redaktores Elīnas Kokarevičas debijas stāstu krājumā “Rēgi” būs iekļauti deviņi stāsti – kvalitatīva meditatīvā stila rakstība ar daudzbalsīgu pasaules skatījumu.

Projekts īstenots 2021. gada augustā.

Finna Skorderuda grāmatas “Nemiers” izdošana

Līdzfinansēja VKKF un NORLA.

Norvēģu psihiatra Finna Skorderuda grāmata vēsta par moderno cilvēku, kuram ir aizvien grūtāk sabalansēt savu laiku, izveidot attiecības ar līdzcilvēkiem un pat pašam ar sevi.

Projekts īstenots 2021. gada augustā.