Valodu māja

Valodu mājaJaunumi ▸ Iepazīstot klasiskās valodas: latīņu valodas meistarklase

Iepazīstot klasiskās valodas:
latīņu valodas meistarklase

Latīņu valodas meistarklase 30. septembrī

2023. gada 30. septembrī plkst. 14.30–15.30 Valodu mājā, iepazīstot klasiskās valodas, notiks latīņu valodas meistarklase.

Pasākumu vadīs Ilona Gorņeva un Ilze Rūmniece.

Klasisko valodu dzīve un likteņi Eiropas kultūrtelpā šķiet pārlaicīgi. Latīņu valodas meistarklasē tiks apspriesti dažādi aspekti klasisko valodu kontekstā: latīņu valodas liktenis un plašās funkcijas, latīņu valoda un grieķu valoda (tilti starp šīm valodām laikmetu griežos), latīņu valodas alfabēts, lasīšana/izruna, vārdu krājuma iezīmes un citas kultūrlietas, par kurām varbūt nezinām vai vienkārši neaizdomājamies. Būs iespēja dzirdēt, kā valoda skan, un izmēģināt, kā pašiem skanētu, kā arī uzdot jautājumus un iesaistīties sarunā.

Meistarklase ir paredzēta kā iesācējiem, tā jebkura līmeņa interesentiem. Ieeja par brīvu.

Pasākums tiek organizēts Eiropas Valodu dienas ietvaros sadarbībā ar Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāti. Atbalsta Latviešu valodas aģentūra.

Kopš 2001. gada 26. septembrī Eiropas Savienības dalībvalstis atzīmē Eiropas Valodu dienu, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta Eiropas valodām, valodu daudzveidībai un to apguvei.

Everyone will have the opportunity to learn about the Latin language and try to speak it in the masterclass organized as part of the events of the European Day of Languages. The masterclass will be led by language specialists from the Faculty of Humanities of the University of Latvia.