Valodu māja

Daudzmaņu aktivitātes Pērnavā

2023. gada 26.–28. aprīlī projekta partneri no Valodu mājas, Tartu Universitātes un Oslo Universitātes pulcējās uz otro klātienes darbnīcu projekta “Tiešaistes platforma norvēģu gramatikas pasniedzējiem” ietvaros.

Daudzmaņu aktivitātes Pērnavā

Šajā darbnīcā dalībniekiem no Valodu mājas – Snorrem Karkonenam-Svensonam (Snorre Karkkonen Svensson), Martai Roķei un Alisei Birnbaumai, Vikturam Hansenam (Victor Hansen) no Oslo Universitātes un Eivinnam Rangejam (Øyvind Rangøy), Antoninai Kostinai (Antonina Kostina) un Adelei Vaksai (Adele Vaks) no Tartu Universitātes pievienojās arī norvēģu valodas pasniedzēja Vera Sirovatska (Vera Syrovatskaya) no valodu skolas Alfaskolen Norvēģijā, kura pielieto kognitīvo lingvistiku praksē.

Par darbnīcas tikšanās vietu tika izvēlēta Igaunijas kūrortpilsēta Pērnava, kas piedavāja maņas stimulējošu vidi, kurā, atslēdzoties no ikdienas darbiem, raisījās idejas un tika produktīvi strādāts, lai jau šī gada rudenī norvēģu valodas pasniedzējiem tiešsaistē būtu pieejama daudzmaņu metode norvēģu valodas gramatikas pasniegšanai.

Mācīšana ar daudzmaņu metodi paredz dažādus rosinošus un aizraujošus veidus, kā viegli apgūt gramatiku. Šajā darbnīcā izvērtējām un apstrādājām jau sagatavotos materiālus, tajā skaitā, piemēram, viens no aizraujošakiem bija gramatikas dzejas demonstrējumi Eivinna Rangeja izpildījumā. Savukārt, dodoties pa pāriem pastaigā uz jūru, izstrādājām žestu valodu, ko izmantot valodu pasniegšanas nodarbībās. Darbnīcas noslēgumā saplānojām atlikušos darbus līdz nākamajai darbnīcai, kas norisināsies jau jūnijā Oslo, iesaistot norvēģu valodas pasniedzējus kā fokusgrupu, lai pārbaudītu, kā izstrādātie materiāli darbojas praksē.

Darbs projektā turpināsies līdz 2023. gada septembra beigām.

Projekts “Tiešsaistes platforma pasniedzējiem norvēģu valodas gramatikas pasniegšanai” tiek īstenots ar Nordplus Nordic Languages 2021 finansiālu atbalstu sadarbībā ar Tartu Universitāti un Oslo Universitāti.

Vairāk par projektu var uzzināt šeit: Tiešsaistes platforma pasniedzējiem norvēģu valodas gramatikas pasniegšanai.

Informāciju sagatavoja:
Marta Roķe,
Valodu mājas pārstāve projektā
marta@valodumaja.lv

Attēli