Valodu māja

Valodu mājaMācāmValodu apmācības▸ Zviedru valoda

Dāņu valoda

Dāņu valodas izruna ir unikāla: ja citās valodās vārdus atšķir pēc līdzskaņiem, dāņu valodā liela loma ir patskaņu niansēm. Šī paša iemesla dēļ tā izklausās tik maiga un jauka kā strauta straume leknā pļavā. Par patskaņiem runājot, dāņu alfabētā atradīsi šos trīs “dīvainīšus”: æ, ø un å. Dāņu valoda palīdzēs saprast norvēģu un arī zviedru valodu. Islandē skolās daudzi mācās dāņu valodu. Vai esi kādreiz sapņojis par to, ka varētu Hansa Kristiana Andersena pasakas lasīt oriģinālvalodā?

  • Dzimtās valodas runātāji: 6 miljoni.
  • Runātāji, kam dāņu valoda ir otrā valoda: 0,7 miljoni.
Dāņu valoda

Pasniedzēji

Jevgeņija Frīdvalde

Jevgeņija Frīdvalde​

Mācāmās valodas:
DK

dāņu valoda (A1–B1)

Palīgvalodas:

angļu, latviešu, krievu

Pieredze:

Valodu apguves koncepcijas “Kultūrkults” autore, vairāku gadu pasniegšanas pieredze, dāņu valodu studējusi Latvijas Kultūras akadēmijā.

Pakalpojuma veidi:

klātienē: Rīga, Valodu māja

tiešsaistē (Skype, Zoom u. c. programmas)

Par Jevgeņiju:

Cilvēks, valoda un kultūra ir savā starpā cieši saistīti lielumi, un tieši to mijiedarbe...

…jau no bērnības ir fascinējusi Jevgeņiju. Tas, ka viņa savulaik iestājās Latvijas Kultūras akadēmijā, lai studētu dāņu valodu un starptautiskos kultūras sakarus, bija likumsakarīgi. Vēlāk viņa izstrādāja savu valodas apguves pieeju caur mākslu un kultūru, ko īstenoja projektā “Kultūrkults”.

Jevgeņija ir Valodu mājas pedagoģiskā darba vadītāja un pasniedzēja. Valoda neeksistē vakuumā, tādēļ Jevgeņija ir pārliecināta, ka tieši kultūra ir vieni no vieglāk un patīkamāk atveramajiem vārtiem, lai iepazītu jaunu valodu.

Viena nodarbība ilgst 45 minūtes, taču varam vienoties arī par citu laikaposmu. Palielinoties nodarbību apjomam un ilgumam, palielinās arī atlaides!