Valodu māja

Valodu mājaJaunumi ▸ Danielas Zacmanes lekcija “Itāļu kino valoda”

Danielas Zacmanes lekcija “Itāļu kino valoda”

Itāļu kino valoda 20. oktobrī plkst. 18.30 Valodu mājā notiks Danielas Zacmanes lekcija “Itāļu kino valoda”, kuras laikā varēs izdzīvot aizrautīgu un subjektīvu ceļojumu cauri Itālijas kino vēsturei, apstājoties pie filmām, aktieriem un parādībām, kas veido to īpašo itāļu “kino valodu”, kuras dēļ ir iespējams runāt par neaizmirstamo itāļu kino. Lekcija notiks latviešu valodā

Ieeja par brīvu.

Daniela Zacmane ir kino pētniece, žurnāla “Rīgas Laiks” un KinoRaksti.lv autore, LKA viespasniedzēja, “Kino Bize” Duanela skolas lektore. Vārdu sakot, mīl kino.

Lekcija tiek rīkota par godu Itāļu valodas nedēļai, kas kopš 2001. gada tiek atzīmēta katru gadu oktobra trešajā nedēļā, kā arī ir daļa no biedrības “Valodu muzejs” organizētās pasākumu sērijas “Valoda un…”. Sērijas ietvaros Valodu mājā viesojušies rakstniece Inga Gaile, valodniece Aiga Veckalne, itāliešu valodas speciālists Džūlio Lo Bello (Guilio Lo Bello), kulturologs Deniss Hanovs un Dr. phil. Jānis Taurens. Biedrības “Valodu muzejs” mērķis ir rosināt sabiedrības interesi par valodām un to apguvi, ar valodu veicināt pozitīvas pārmaiņas cilvēku dzīvē un sabiedrībā un veicināt Valodu muzeja izveidi. Atbalsti mūs, kļūstot par biedru vai ziedojot.

During film researcher Daniela Zacmane’s lecture it will be possible to experience a passionate and subjective journey through the history of Italian cinema, stopping at the films, actors and phenomena that make up the special Italian “cinematic language” which makes it possible to talk about unforgettable Italian cinema. The lecture will be held in Latvian, admission is free.