Valodu māja

Valodu mājaJaunumi▸ 30. martā notiks biedrības “Valodu muzejs” kopsapulce

30. martā notiks biedrības “Valodu muzejs” kopsapulce

2023. gada 30. martā plkst. 18.00 Valodu mājā Avotu ielā 33 notiks biedrības “Valodu muzejs” kopsapulce. Tās laikā apspriedīsim biedrības aktualitātes, pagājušajā gadā paveikto, kā arī notiks valdes locekļa vēlēšanas. Par godu biedrības trešajai jubilejai, kopsapulci noslēgs saruna ar rakstnieci un dzejnieci Ingu Gaili – “Vārdu meklējumi”. Ieeja par brīvu.

Programma

Otrā kopsapulce
  • 17.30–17.45 Reģistrēšanās un balsošana*
  • 17.45–18.00 Uzruna un vēlēšanu rezultātu paziņošana (Elīna Kokareviča)
  • 18.00–18.30 Darbības pārskats par 2022. gadu un plāni 2023. gadam (Elīna Kokareviča, Snorre Karkonens-Svensons un Marta Roķe)
  • Kafijas pauze
  • 19.00–20.30 “Vārdu meklējumi”. Saruna ar dzejnieci un rakstnieci Ingu Gaili
  • No 20.30 Socializēšanās

* Sakarā ar to, ka valdes locekle Ilze Jansone neturpinās darbību biedrībā 2023. gada kopsapulces laikā notiks valdes locekļa vēlēšanas. Par valdes locekli kandidē Ilze Andresone, un vēlēšanās būs jāatzīmē, vai atbalsti vai neatbalsti kandidatūru. Vēlēšanu rezultāts būs derīgs, ja būs nobalsojis biedru kvorums.

Ilze Andresone ir studējusi filozofiju un šobrīd izstrādā promocijas darbu. Pētnieciskās intereses saistās ar Écriture féminine konceptu XX gadsimta franču feministu teorijās. Latvijas Universitātē bakalaura programmas studentiem lasa kursu “Komunikācijas ētika”. Ar Valodu māju Ilze iepazinās 2021. gadā, tad arī, šīs Avotu apkaimē noenkurotās mikropasaules savaldzināta, iestājās biedrībā “Valodu muzejs”. Kļūstot par valdes locekli, Ilze cer būt biedrībai noderīga ar savām pedagoģiskajām un pētnieciskajām iemaņām, kā arī periodiski uzbangojošo vēlmi organizēt pasākumus (vai līdzdarboties to organizēšanā).


Biedrības “Valodu muzejs” mērķis ir popularizēt, pētīt un apzināt valodas un valodu apguves jautājumus, kā arī dibināt pirmo valodu muzeju Latvijā. Biedrībā var iestāties jebkurš interesents, kuram interesē un rūp valodas. Lai iestātos biedrībā, jāaizpilda anketa un jāiemaksā biedra nauda. Informācija par iestāšanos pieejama šeit: https://www.valodumaja.lv/anketa/.

Kopsapulce ir atklāta, un tai var pievienoties ikviens interesents.

Organizētāji patur tiesības nepieciešamības gadījumā ieviest programmā izmaiņas.

Informāciju sagatavoja
Elīna Kokareviča,
biedrības “Valodu muzejs” valdes priekšsēdētāja,
elina@valodumaja.lv